Jeżeli ważne jest dla Ciebie skuteczne i etyczne wspieranie osób w kryzysie, jesteś we właściwym miejscu.

Bliskie mi jest podejście integrujące wiedzę, praktykę oraz rozwój osobisty specjalisty. Uważam, że to podstawa procesu uczenia osób pracujących w relacjach pomagania.

W RAMACH KURSU OTRZYMASZ:

wsparcie merytoryczne

abyś poznał/a praktyczną wiedzę z obszaru Interwencji Kryzysowej, możliwą do bezpośredniego wdrożenia w pracy z drugą osobą.

wsparcie praktyczne

abyś mogła/mógł korzystać ze skutecznych technik i narzędzi z obszaru Interwencji Kryzysowej.

wsparcie rozwojowe

abyś z otwartością wspierał/a drugą osobę, w pełni będąc przy niej, a nie w obawach dotyczących własnych kompetencji, czy kolejności kroków pomocy.

SPRAWDŹ, CZY TEN KURS JEST DLA CIEBIE

PROGRAM KURSU

Rozpoczniemy od poznania kluczowych założeń dotyczących pracy w Interwencji Kryzysowej oraz Pierwszej Pomocy Psychologicznej. Towarzyszyć nam będzie holistyczne ujęcie pracy z osobą w kryzysie uwzględniające – ciało, umysł, emocje, zachowanie, relacje. Zgłębimy proces oceny w Interwencji Kryzysowej oraz jak w praktyce wygląda budowanie bezpiecznej relacji z osobą w kryzysie. 

W tym module pochylimy się nad specyfiką przeżywania kryzysu utraty, śmierci bliskiej osoby. Omówimy modele pracy z osobą przeżywającą kryzys utraty: Model Czterech Zadań, Model Podwójnego Procesu. Postaramy się rozwinąć umiejętności budowania relacji z osobą w takim kryzysie. 

W kolejnym module omówimy podstawowe założenia dotyczące mechanizmów przemocy. Skupimy się na technikach i metodach pracy z osobą doświadczającą przemocy ukierunkowanych na wzrost sprawczości i niezależności. Poruszymy prawno-organizacyjne aspekty pomocy osobom doświadczającym przemocy.

W tym module spojrzymy na kryzys utraty zdrowia jako doświadczenie traumatyczne. Poświęcimy czas na omówienie specyficznych okoliczności utraty zdrowia (choroba onkologiczna). Poznamy zestaw technik wspierających zarówno klientów/ki, jak i ich bliskich. w tym szczególnym etapie życia.  

W Module V dowiemy się, jak dokonać oceny zagrożenia suicydalnego oraz jakie strategie działania wdrożyć, uwzględniając perspektywę psychologiczną i organizacyjno-formalną. Skierujemy również uwagę w stronę budowania relacji z osobą doświadczającą kryzysu zagrożenia życia. Poznamy strategie i techniki pracy w oparciu o elementy międzynarodowych modeli: STORM (Skills-based Training On Risk Management). 

Kolejny moduł poświęcimy dzieciom w sytuacji kryzysu. Dowiemy się, jak wspierać dziecko w sytuacji rozwodu rodziców, po doświadczeniach przemocy. Poznamy specyfikę pracy z dzieckiem przeżywającym żałobę oraz z dzieckiem w kryzysie utraty zdrowia.

W ramach tego warsztatu będziemy realizować program „Ważne nawyki na czas stresu” – jest to program rekomendowany przez WHO, oparty na założeniach Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Dzięki niemu zdobędziesz umiejętności radzenia sobie w trudnej sytuacji, które pozwolą Ci skutecznie i z życzliwością wspierać innych, ale także zadbać się o siebie.

Zwieńczeniem kursu będzie moduł poświęcony rozwojowi osobistemu. Zatrzymamy się przy sobie na tym co dobre, wspierające w pracy z drugim człowiekiem oraz na ewentualnych obszarach do rozwoju. W trosce o prewencję wypalenia zawodowego zgłębimy czyhające na pomagaczy pułapki samopoświęcenia.

CO OTRZYMASZ W RAMACH KURSU

Udział w 8-miesięcznym programie edukacyjno-wspierającym online z Interwencji Kryzysowej (100h szkoleniowych).

Dostęp do platformy z nagraniami wykładami, warsztatami i materiałami kursowymi przez 12 miesięcy od rozpoczęcia kursu.

wsparcie merytoryczne

  • 16h nagranych wykładów
  • 18h wykładów specjalistycznych 
  • e-book Interwencja Kryzysowa – kompendium wiedzy (30 str.)
  • materiały i prezentacje
  • rekomendacje literatury dla specjalisty oraz klienta, artykuły naukowe

wsparcie praktyczne

  • 20h sesji Pytań i Odpowiedzi
    w formie online w czasie rzeczywistym (obecność obowiązkowa)
  • 32h Narzędziownik – nagarnia stricte o narzędziach
    i technikach pracy
  • karty pracy do użycia
    w kontakcie z klientem

wsparcie rozwojowe

  • 20h praca własna – karty pracy do osobistego rozwoju
  • dostęp do zamkniętej grupy na FB dla uczestników kursu
  • wsparcie w organizacji
    i doborze do Koleżeńskich Grup Interwizyjnych

KWESTIE ORGANIZACYJNE

Gdzie?

Online.
Kurs ma formę w pełni zdalną. Składa się z nagranych wcześniej materiałów oraz spotkań online w czasie rzeczywistym

Koszt?

Cena kursu to 3 900 zł do 22.11.2024
4 200 zł od 23.11 do 30.11.2024

Możliwy jest zakup kursu w 6 ratach.

KIedy?

Listopad 2024 - Czerwiec 2025

DO KURSU MOŻNA DOŁĄCZYĆ DO 30.11.2024 DO PÓŁNOCY!


FORMY ZAJĘĆ W RAMACH KAŻDEGO Z MODUŁÓW

2-godzinne nagranie stanowiące wprowadzenie do każdego z ośmiu modułów. W ramach danego wykładu zostaną omówione kluczowe aspekty danego rodzaju kryzysu oraz modele teoretyczne mające zastosowanie w praktyce.

4 godziny nagrań, stanowiących praktyczne rozwinięcie każdego z modułów, w ramach których zostaną przedstawione techniki i narzędzia wykorzystywane w pracy w danym obszarze kryzysu.

2-godzinny nagrywany webinar specjalistyczny, prowadzony przez zaproszonego specjalistę, w ramach którego zostanie poszerzony określony aspekt danego kryzysu np. kryzys utraty w okresie okołoporodowym, interwencja w sytuacji napaści seksualnej.

działania realizowane w ramach osobistej pracy rozwojowej poprzez wypełnianie kart pracy, zapraszających do refleksji i przyjrzenia się własnym przekonaniom, schematom, doświadczeniom mogącym wpłynąć na pracę w określonym obszarze kryzysu.

2-godzinne spotkania na żywo. W ramach spotkań będzie przestrzeń na refleksję, dyskusję, pytania, wsparcie, interwizje oraz pracę w oparciu o case study. Obecność obowiązkowa.

KOGO I JAKIE TREŚCI POZNASZ W RAMACH KURSU

Wykłady wprowadzające:

Wykłady specjalistyczne:

CZEGO DOWIESZ SIĘ W RAMACH KURSU:

✅ Jak w praktyce korzystać z metod, narzędzi i kroków Interwencji Kryzysowej?

✅ Jak wspierać osobę w kryzysie z troską o relację i poczucie bezpieczeństwa?

✅ Jak elastycznie dopasować strategie pracy do indywidualnej sytuacji osoby w kryzysie?

✅ Jak w procesie pomagania lepiej wykorzystywać zasoby, które już masz?

 Jak dbać o siebie i nie dać się porwać ciemnym siłom samopoświęcenia?

 Jak wspierać osoby doświadczające kryzysu: przemocy, żałoby, utraty zdrowia oraz kryzysu samobójczego?

W JAKIM PODEJŚCIU BĘDZIEMY PRACOWAĆ

WAŻNE ZASADY UDZIAŁU W KURSIE:

  • Kurs został podzielony na 8 modułów – zalecana jest następująca kolejność pracy w ramach kursu: karty pracy własnej, wykład wprowadzający, narzędziownia, wykład specjalistyczny, sesja pytań i odpowiedzi.
  • Realizacja kursu wymaga bieżącego przerabiania materiałów z danego modułu w określonym czasie.
  • Aby zaliczyć kurs – należy sukcesywnie realizować wszystkie aktywności składające się na dany moduł. Poziom realizacji danych aktywności będzie monitorowany w ramach platformy kursu.
  • Na początku miesiąca w ramach danego modułu będzie udostępniany: wykład wprowadzający, wykłady specjalistyczne, narzędziownik, karty pracy własnej, materiały pomocnicze.
  • W każdym miesiącu odbywają się spotkania na żywo w ramach sesji pytań i odpowiedzi. Udział w spotkaniu jest obowiązkowy i możliwy po realizacji wszystkich materiałów z danego modułu (wykłady, narzędziownia, karty pracy).

OPINIE O KURSACH INTERWENCJI KRYZYSOWEJ, KTÓRE WCZEŚNIEJ PROWADZIŁAM:

PODSUMOWUJĄC – SPRAWDŹ ZE SOBĄ, CZY CHCESZ DOŁĄCZYĆ

Dzięki udziałowi w Praktycznym Kursie Interwencji Kryzysowej:

    • poznasz narzędzia do pracy z szeroką grupą osób korzystających ze wsparcia w kryzysie;
    • dzięki doświadczaniu części technik, będziesz mieć możliwość zadbania o swój rozwój osobisty;
    • wzrosną Twoje szanse na rynku pracy w takich miejscach, jak: szpitale, ośrodki interwencji, fundacje, poradnie, szkoły, OPS;
    • elastycznie dopasujesz tempo pracy do własnych potrzeb; materiały będą nagrywane i udostępniane na platformie, z której możesz korzystać w dogodnym dla Ciebie czasie.

      A przede wszystkim: dowiesz się jak krok po kroku wspierać drugą osobę, dzięki czemu zyskasz większą jasność i pewność działania na co dzień, równocześnie rzadziej doświadczając poczucia chaosu, niekompetencji i obaw.

        CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

        ➡️ Dla kogo jest ten kurs?

        Kurs jest dla osób, które chcą w swojej pracy profesjonalnie i etycznie wspierać osoby w kryzysie.​
        Zapraszam osoby pracujące/kształcące się m.in. w obszarze: psychologii, psychoterapii, coachingu, pomocy społecznej, służby zdrowia, edukacji.​

        ➡️ Czy uczestnicy otrzymają certyfikat?

        Każda osoba, która ukończy kurs zgodnie z zasadami (realizacja aktywności w ramach modułów) otrzyma certyfikat ukończenia kursu zawierający wykaz treści programowych.

        ➡️ Czy kończąc kurs zostanę Interwentem Kryzysowym?

        W obecnym ustawodawstwie nie istnieją regulacje dotyczące zawodu interwenta kryzysowego. Skutkuje to tym, że każdy certyfikat ma porównywalną wartość / brak wartości gwarantującej zatrudnienie. Celem kursu jest przygotowanie osoby do udzielania profesjonalnego wsparcia w kryzysie – bez względu na zawodowy kontekst pracy.

        ➡️ Co to są interwizje koleżeńskie?

        Interwizje koleżeńskie to grupy osób pracujących w podobnym kontekście zawodowym, które regularnie się spotykają by wzajemnie siebie wspierać w rozwoju zawodowym. Stanowią swego rodzaju odpowiedni superwizji koleżeńskich popularnych w obszarze psychoterapii.

        ➡️ Ile trwa godzina szkoleniowa?

        Godzina szkoleniowa trwa 45 minut.

        ➡️ Czy otrzymam fakturę?

        Oczywiście. Podczas płatności wypełnij pola dotyczące faktury, a otrzymasz ją w ciągu 24 godzin po zakupie.

        ➡️ Jak zorganizować zakup kursu przez pracodawcę?

        Jeżeli Twój udział będzie finansowany przez pracodawcę skontaktuj się z nami przed dokonaniem zakupu. Cena kursu jest ceną brutto i zawiera 23% VAT. Jeśli pracodawcą jest instytucja publiczna możliwe jest zwolnienie z VAT. 

        ➡️ Kiedy odbywają się spotkania na żywo Sesje Pytań i Odpowiedzi?

        Spotkania odbywają się w czasie rzeczywistym. Udostępnione zostaną do wyboru min 2 terminy do wyboru w każdym miesiącu: czwartki wieczorem i piątki rano. Obecność na jednym spotkaniu w miesiącu jest obowiązkowa. Spotkania nie będą nagrywane. Planowane terminy spotkań to:

        Grudzień: czwartek 19.12, piątek 20.12.
        Styczeń: czwartek 30.01, piątek 31.01.
        Luty: czwartek 20.02, piątek 21.02.
        Marzec: czwartek 27.03, piątek 28.03.
        Kwiecień: czwartek 24.04, piątek 25.04.
        Maj: czwartek 22.05, piątek 23.05.
        Czerwiec: czwartek 26.06, piątek 27.06.

        Sprzedaż kursu została zakończona 30.11.2024.
        Zapraszamy do kolejnych edycji.

          Regulamin udziału w kursie: Regulamin

          Jeśli masz pytania, napisz do nas: rozwojowo@itpb.pl

          .