Zapisy na 2025!
Jeśli interesuje Cię praca z ciałem i emocjami metodą Lowena w Krakowie zapisz się na listę zaintersowanych. Dowiesz się w pierwszej kolejności o terminach i zapisach.
W 2025 planujemy różne rodzaje grup. Na początku roku ruszy grupa ośmiotygodniowa prowadzona przez Katarzynę Mazurek (start w ferie małopolskie), a zaraz po niej nasza tradycyjna, semestralna grupa trwająca trzy miesiące (od lutego do maja) - przeznaczona dla osób szukających regularnej i głęboko transformującej pracy z ciałem przez cały semestr. Ta grupa prowadzona jest przez Ewę Szczech - certyfikowaną terapeutkę lowenowską z dużym doświadczeniem w pracy indywidualnej i grupowej. Natomiast w marcu Wojciech Domaradzki poprowadzi 8 tygodniową grupę skierowaną tylko do Panów.
Metoda Alexandra Lowena:
Metoda Alexandra Lowena w praktyce to ćwiczenia, które w prosty sposób łączą naszą psychikę z ciałem, wyrażanie emocji i oczyszczenie ciała z napięć. Pracujemy poprzez oddech, ruch, głos, ekspresję ciała i werbalizację. Jest to praktyka psychosomatyczna, czyli zawierająca w sobie zarówno komponent uwolnienia ciała ze sztywności, bólu i dyskomfortu, jak i element psychoterapeutyczny.
Celem jest uświadomienie sobie wszystkich towarzyszących nam w życiu emocji i możliwości ich wyrażania w bezpieczny sposób. Celem jest również odzyskanie naturalnej energii życiowej oraz dbanie o zdrowie, czyli zapobieganie chorobom ciała o podłożu emocjonalnym.
Praktykowanie metody Lowena w bezpiecznych warunkach grupy ćwiczeniowej i pod okiem doświadczonego terapeuty lub facylitatora jest idealną okazją, by doświadczać siebie zarówno w relacji ze sobą, jak i z innymi ludźmi. Grupy są przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które znając metodę szukają możliwości wspólnego praktykowania. Zajęcia trwają od 4-12 tygodni w zależności od cyklu. Są grupy mieszane lub dedykowane konkretnej płci.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące grup:
- Czy grupa jest zastępuje psychoterapię?
Nie. Praca w grupie ćwiczeniowej nie zasypuje terapii grupowej w rozumieniu obowiązującej ustawy o zawodzie psychoterapeuty. Jednak w Jalla, zazwyczaj jeden raz w semestrze, powstają grupy semestralne, dwunastospotkaniowe (trwające ok 3 miesiące). Są to grupy, które mają charakter głębokiej i transformującej pracy z ciałem. Prowadzone są zawsze przez certyfikowanego terapeutę lowenowskiego lub terapeutę po ukończonym całościowym szkoleniu w metodzie AB. Udział w takiej grupie może również wspierać klasyczną psychoterapię "mówioną"
- Kto prowadzi grupy?
Każda grupa w Jalla, niezależnie od jej długości, prowadzona jest przez osobę z wymaganymi uprawnieniami, nadanymi przez akredytowany ośrodek pracy metodą Lowena- w Polsce mamy dwa takie ośrodki. Facylitator grup- ukończył 2 letnie szkolenie, terapeuta- ukończył 4 letnie szkolenie i uzyskał certyfikację lub pracując jest w trakcie procesu certyfikacji. Grupy zawsze mają maksymalną i minimalną ilość uczestników potrzebną do prawidłowego procesu grupowego. Prowadzący ma do pomocy osobę asystującą. Praca terapeutów i facylitatorów podlega superwizji innego, doświadczonego, certyfikowanego terapeuty w nurcie Analizy Bioenergetyczne A.Lowena
- Czy będąc w terapii indywidualnej mogę wziąć udział w grupie?
Tak. Natomiast prosimy o skonsultowanie udziału z psychoterapeutą prowadzącym. Niejednokrotnie udział w zajęciach wspiera proces terapeutyczny. Jednak nie każda modalność zaleca udział w innych procesach.
- Czy trzeba coś umieć? Czy grupa regularna jest dobra dla początkujących?
Grupa jest bardzo dobra dla osób początkujących, ponieważ systematyczna i powolna praca przez kilka tygodni jest doskonałym sposobem na delikatne zapoznawanie się z emocjami w ciele, rozpuszczaniem tzw. pancerza mięśniowego, rozpoznanie blokad i napięć. Wyjątkiem są specjalne grupy zaawansowane, których obecnie nie prowadzimy.
- Czy mogę zapisać się ze znajomymi/partnerem/członkiem rodziny?
Nie. Relacje rodzinne, przyjacielskie lub zawodowe zakłócają proces i nie pozwalają skorzystać z zajęć żadnej ze stron.
- Czy są przeciwwskazania od udziału w grupie?
Tak. Lista przeciwwskazań bezwzględnych i względnych jest zawsze na dole opisu grupy czy warsztatu. Przed zapisami prosimy o dokładne zapoznanie się z przeciwskazaniami. Zawsze jest możliwość skonsultowania udziału z prowadzącym/cą.
- Czy należy się przygotować do zajęć?
Nie potrzebujesz specjalnego przygotowania. Wystarczy wygodny strój, niekrępujący ruchów, ćwiczymy boso lub w skarpetkach. Każde ćwiczenie jest dokładnie wytłumaczone, w trakcie zajęć jest czas na podzielenie się swoimi przeżyciami i doświadczeniami. Zachęcamy do otwarcia się na czucie!
- Czy są jakieś zasady?
Tak. Na pierwszych zajęciach prowadzący dokładnie omawia zasady pracy w grupie oraz BPH ćwiczeń, tak by każdy uczestnik czuł się bezpiecznie i swobodnie.
- Czy można zapłacić udział w zajęciach w ratach?
Tak. Jest taka możliwość. Prosimy wtedy o kontakt mailowy.
Zapraszamy do czucia, do ciała, do siebie!
Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu.