Strona internetowa wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego jej funkcjonowania. Korzystanie z plików cookie marketingowych i analitycznych wymaga Twojej zgody. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
www.tudzialprawny.pl
Odbierz notatkę wizualną „Idealny zapis na newsletter” oraz dostęp do codwutygodniowych wiadomości na temat prowadzenia biznesu online zgodnie z prawem*. Jako nowy subskrybent otrzymasz także dodatkowe materiały systematyzujące podstawową wiedzę o prowadzeniu biznesu w internecie.
Zapisując się na Newsletter Przedsiębiorcy, nauczysz się, jak prowadzić biznes online w zgodzie z wymaganiami stawianymi przez prawo. Pokażę Ci, na co uważać podczas prowadzenia sprzedaży online czy publikowania w mediach społecznościowych.
Jak prowadzić biznes zgodnie z prawem?
Zapisz się na Newsletter Przedsiębiorcy i odbierz notatkę wizualną!
Nie chcesz zapisywać się do newslettera? Jeżeli wolisz kupić notatkę wizualną "Idealny zapis na newsletter", napisz do mnie na napisz@tudzialprawny.pl. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie Newslettera.
13 tysięcy to wysokość najczęściej oferowanego miesięcznego wynagrodzenia na stanowisku prawnika wewnętrznego w przedsiębiorstwie. Są prawnicy, którzy miesięcznie wyciągają na etacie 25 tysięcy, a dyrektorzy całego działu prawnego nawet do 35 tysięcy*.
13 tysięcy – tyle mniej więcej potrzebujesz miesięcznie, aby zatrudnić na etat prawnika, który wprowadzi rozwiązania zabezpieczające Twój biznes.
13 tysięcy złotych to 13 tysięcy powodów i wymówek, żeby nie nawiązywać współpracy z prawnikiem. Czy to jedyny problem przedsiębiorcy?
Drobni przedsiębiorcy bardzo często świetnie radzą sobie ze sprzedażą swoich produktów i usług, ale czują się przytłoczeni i zagubieni liczbą przepisów prawa, których muszą przestrzegać. Wielokrotnie nie wiedzą, jakie przepisy ich obowiązują, gdzie szukać prostych i jasnych wskazówek co wolno, a czego nie wolno w biznesie online. Nieraz wzorują się na dużych biznesach, bo zakładają, że skoro ktoś prowadzi dochodowy biznes, to na pewno jego praktyka jest prawidłowa.
Inni mają ogromny problem ze zrozumieniem zawiłości prawnych. Na dźwięk słowa „prawo” stresują się, że ich działania są nieprawidłowe. I jeszcze zadają sobie pytanie:
„A co jeżeli to jest niezgodne z prawem?”.
Jednak nie to jest najgorsze…
Zauważyłam, że wielu drobnych przedsiębiorców beztrosko prowadzi biznes, łamiąc szereg przepisów prawnych, bo nie ma bladego pojęcia, że robi coś źle. Jednocześnie poziom świadomości klientów znacząco się zwiększył. Sami zwracają oni uwagę na nieprawidłowości. Przedsiębiorca natomiast automatycznie włącza mechanizm obronny.
Efekt?
Biznes nie budzi zaufania wśród klientów, sprzedaż nadal nie jest prowadzona w zgodzie z prawem, przedsiębiorca jest sfrustrowany, a niezadowolony klient odchodzi.
Dlatego jeżeli:
czujesz, że wsparcie prawne jest brakującym ogniwem Twojego biznesu, tylko nie masz jeszcze budżetu na nawiązanie współpracy z prawnikiem;
zastanawiasz się, skąd czerpać aktualne informacje na temat zmian prawnych w branży e-commerce;
boisz się, że działasz niezgodnie z prawem;
nie wiesz, jak powinien wyglądać sklep online od strony prawnej;
nie wiesz, jak tworzyć reklamy lub oferty sprzedażowe w zgodzie z prawem,
…to mam dla Ciebie dobrą wiadomość.
Przygotowałam Newsletter Przedsiębiorcy, w którym otrzymujesz codwutygodniowe wskazówki dotyczące prowadzenia biznesu online.
Cześć, mam na imię Natalia i jestem prawnikiem biznesowym.
Uczę sprzedaży zgodnej z przepisami prawa. Pokazuję, jak zrozumieć je w praktyce. Udowadniam, że dobrze skonstruowana umowa czy regulamin nie tylko zabezpiecza biznes, ale także pomaga przedsiębiorcom wyróżnić go wśród konkurencji.
Na co dzień wspieram przedsiębiorców w ich działalności online. Pomagam przy tworzeniu sklepów online, wprowadzaniu produktów cyfrowych do sprzedaży oraz ochronie danych osobowych. Pokazuję, jak prowadzić marketing zgodnie z prawem.
Zobacz, co piszą odbiorcy o moim Newsletterze i jego dodatkach
*I. Walencik, Raport Hays 2022: Wzrosły pensje prawników, a najbardziej – podatkowców, 10.01.2022, https://rynekprawniczy.pl/2022/01/10/raport-hays-2022-wzrosly-pensje-prawnikow-a-najbardziej-podatkowcow/, dostęp: 22.03.2023 r.
Autor fotografii: Justyna Kocur-Czarny, https://jkocurczarny.com/