EKSPERIMENTAS: 5 KILOMETRAI NUO NULIO

Prisijaukink bėgimą vos per 9 savaites!

Kiekvieną savaitę gauk 3 treniruotes, keletą patarimų ir šiltą bendraminčių palaikymą. NORI?

Kaip atrasti malonumą bėgant?

Ir tu, ir aš gyvenime esame jau ne kartą bandę bėgioti. Pripažinkim, tai dažniausiai netrukdavao ilgiau savaitės. Na, bent pas mane. Po keletos tokių bandymų, natūralu, jog nusprendi, kad tai ne tau. Tačiau turiu įtarimą, kad nė karto nuoširdžiai nepagalvojai, kodėl meti, kodėl nebesinori bėgti ir ką reikėtų keisti?

Ruošimės lėtai ir maloniai

Dažniausia priežastis metant bet kokį sportą yra skausmas. Jo nenori absoliučiai niekas. Tad šio eksperimento tikslas ir yra pradėti nuo mažai, ruoštis palengva ir maloniai.

Palengva formuosime rutiną

Nauji įpročiai ir veiklos visuomet reikalauja papildomo laiko. O mes gi ir taip užsiėmę kiaurą parą. Tad šį kartą pradėsime nuo labai labai mažai - vos 30 minučių triskart per savaitę.

Padėsime bendraminčiams

Kada paskutinį kartą gavai nuoširdaus palaikymo pradėjus kažką naujo? Aha. Bet čia darysime priešingai - nelauksime palaikymo, bet bursimės į mažą bendruomenę ir palaikysime patys!

Kaip vyks šis eksperimentas?

Mėgstu paprastumą, tad noriu, kad ir šis 9 savaičių eksperimentas būtų kuo aiškesnis bei paprastesnis. Tai labai padės prisijaukinant bėgimą.

#1 Patarimus ir treniruotes gausi el. paštu

Sekmadienio rytais iš manęs gausi laišką su ateinančios savaitės treniruotėmis. Kartais visos 3 savaitės treniruotės bus vienodos, kartais skirtngos.

Laiškus dažniausiai papildau savo patarimais ir patyrimais apie viską, kas susiję su bėgimu ir šiuo eksperimentu. Na pavyzdžiui skausmo priežastys, apranga blogu oru, motyvacija ir kt.

#2 Treniruotes atliksi savo tempu ir tada kada nori

Mes tik pradedame prisijaukinti bėgimą, tad čia nėra svarbu greitis, nėra svarbu tempas, distancija ar net vieta. Svarbiausia, kad savaitėje rastum 3 pusvalandžius, kur ramiai apšilus galėtum padaryti keletą bėgimo ir ėjimo pakartojimų.

Beje, kiekvieną savaitę treniruotės keisis ir ėjimo jose vis mažės, kol galiausiai pavyks nubėgti 5 kilometrų distanciją su šypsena!

#3 Būsi apsuptas bendraminčių ir jų palaikymo

Pakviesiu tave prisijungti prie bendruomenės, kuri irgi dalyvauja šiame eksperimente. Čia dalintsimės savo įspūdžiais, baimėmis ir tingėjimu. Tuo pat metu, vienas kitą palaikysime ir prireikus spirsime šiknon. Viskas vyks uždaroje Facebook grupėje.

P.s. kuo daugiau įdėsi pastangų į šią bendruomenę, tuo lengviau prisijaukinsi bėgimą. Pamatysi.

#4 Gausi atsakymus į visus kylančius klausimus

Bėgimas pas daugelį eksperimento dalyvių atsiranda po ilgos, ar net labai ilgos pertraukos. Dažnas pastarąjį kartą bėgo tik mokykloje. Tad natūralu, kad kyla klausimų. Ir labai įvairių.

Eksperimentui registravosi jau virš keletos tūkstančių dalyvių, tad dalį atsakymų jau paruošiau. Kitus atsakymus gausi rašydamas mūsų uždaroje Facebook grupėje.

Beje, štai ką mano jau dalyvavę

Indrė Samytė

Šis eksperimentas padėjo suvokti savo kūno galimybes ir išsiugdyti sveiką įprotį – kiekvieną savaitę bent tris kartus išbėgti. “Drauge” bėgančios grupės palaikymas labai motyvavo, o Ignas atsakė į kylančius klausimus. Faina! Rekomenduoju.

Lina Ob

Man labai patiko metodika – aiški, paprasta, bėgimas be kančios, savu tempu. Buvo stipri motyvacija ir grupiokų palaikymas. Ypač, kai pradžioje visi pradėjo kelti bėgimo rezultatus. Tai nu ką, niekur nedingsi, nepatogu kažkaip nusimuilinti. 

Lina Burbaitė

Pradėdama dalyvauti eksperimente, galvojau, kad pabėgiosiu šiek tiek ir viskas, apie jokius 5 km net nesvajojau. O, bet, tačiau, tiek užsikabinau, kad ir pasibaigus eksperimentui vis dar bėgu, ir kas svarbiausia tuo mėgaujuos.

Anželika Anže

Aš laukdavau kiekvieno bėgimo, kad ir kaip betingečiau vistiek begau. Nuostabus projektas. Tikrai motyvuoja bėgt.

IŠNAUDOK PROGĄ

Atrask malonumą bėgant!

Registruokis nemokamam 9 savaičių eksperimentui bei pasiruošk nubėgti 5 kilometrų distanciją maloniai ir su šypsena!

PO 42KM KAUNO MARATONE

ignas dombrauskis

Žinau, kad bėgimas ne kiekvienam, bet dažnas malonaus risnojimo esame nė nebandę. Tačiau, kai šį malonumą prisijaukini, nei 5 kilometrai tampa riba, nei maratonas. Tik finišavus, jau galvoji apie rytdienos startą.

Pastaruosius penketą metų gyvenu ypač aktyviai. Kažkas mane žino, kaip MyHero! trenerį. Kažkam primenu, kaip atsirado Šešios Trim sporto bendruomenė. Dar kažkas dalyvavo mano ir bepročio Šatkaus organizuotuose Reebok Running Crew bėgimuose. Bet 2018-ais metais mažytei saujelei žmonių (vos 2567) parodžiau kelią, kaip galima prisijaukinti bėgimą ir atrasti malonumą bėgant.

Tai nebuvo naujas kelias. Tai nebuvo mano sugalvota treniruočių programa. Tai 1996-aisais Josho Clarko parašyta 9 savaičių mini treniruočių programa jo mamai. Kad išsijudintų ir pamėgtų bėgimą. Ypač paprasta - apšilk, truputį bėk, truputį eik, kartok, atvėsk. Ypač efektyvi ir rekomenduojama net Nacionalinių Jungtinių Valstijų Sveikatos Paslaugų.

Dažnai užduodami klausimai

#1 Kada eksperimento startas?


Jei eksperimentui užsiregistravai nuo pirmadienio ryto iki šeštadienio vakaro, laišką su pirmos savaitės treniruotėmis gausi tos pačios savaitės sekmadienį.

Jei eksperimentui registravaisi sekmadienį, laišką su pirmos savaitės treniruotėmis gausi ateinantį sekmadienį.

  #2 Ar mano fizinis pasiruošimas tinkams dalyvauti

  Atsakysiu paprastai - ir TAIP ir NE. Kaip jau kartą esu rašęs, kad pilnai sužinotum, verta pasikalusti trijų asmenų:

  • pačio protingiausio žmogaus - savęs,
  • sporto medicinos daktaro ar šeimos gydytojo,
  • kineziterapeuto.

  Plačiau: Ar reikalingos konsultacijos sportuojant ar prieš pradedant sportuoti?

  #3 Ar šios treniruotės mokamos?

  Ne, visa tai yra nemokama, tad registruokis ir atrask malonumą bėgant.

  #4 Ką verta žinoti prieš pradedant bėgioti?

  Manau, kad labiau verta pradėti, nei kažką sužinoti, tačiau visuomet visuomet galima perskaityti šitai: 

  #5 Ko reikės šioms treniruotėms?


  Gerai, pakaks klausimų ir trauk tuos apdulkėjusius kedus iš spintos!

  #6 Kas organizuoja šį eksperimentą?


  Aš, ignas dombrauskis, ir mane galime rasti:

  EKSPRIMENTĄ PALAIKO:

  Pirmasis šių metų maratonas, kuriame bėgs tūkstančiai.

  Su kuo bėgsti tu?

  Pirmoji privati sporto medicinos klinika Lietuvoje.

  Sportuok išmintingai!

  Specializuota bėgimo ir laisvalaikio prekių parduotuvė Vilniuje.

  Atlik pėdos testą:

  Įsimintinas bėgimas apsuptas vandens Trakuose.

  Prabėgam?

  Greičiausiai šilčiausias
  ir gaiviausias maratonas
  Lietuvoje.

  Susimatom pajūry?

  naujas didelis bėgimo ir orientavimosi sporto renginys.

  Smalsu?

  .