CHCESZ, ABY TWOJE DZIECKO/NASTOLATEK :
TO JESTEŚ W DOBRYM MIEJSCU!
grupa dzieci (7-10 lat) wtorek 17.00- 18.00
grupa dla młodzieży (11 -13 lat) środa 17.00- 18.00
grupa dla młodzieży 13+ poniedziałek 18.00- 19.00
w Sulejówku/k.Warszawy
Radek, 7 latek nie umiał przegrywać. Wpadał w furię, rzucał przedmiotami, kiedy to nie on miał pierwsze miejsce. Na zajęciach nauczył się zmniejszać napięcie, związane z odczuwaniem porażki. Odkrył co najmniej 10 swoich mocnych stron o których wcześniej nie miał pojęcia. Dlatego kolejna “przegrana” nie była dla niego aż tak frustrująca. Rodzice wspierali syna, unikali słów, które wcześniej dość często wypowiadali :”Nic się nie stało, to tylko gra”. Na indywidualnej konsultacji z terapeutą poznali komunikaty wspierające dziecko i konsekwentnie je stosowali.
Marysia przejawiała dużo zachowań lękowych. Mimo, że ma 10 lat nigdzie nie chodziła bez trzymania się ręki mamy. Z każdym tygodniem nabierała więcej śmiałości, gdyż pozbywała się ze swojej głowy wyobrażeń - potworów, które blokowały ją przed aktywnościami, które chciała podjąć. Rodzice zgadzali się na drobne zmiany w codziennych nawykach, które miały dać Marysi poczucie sprawczości. Jednocześnie ich zaufanie do córki i wiara, że sobie poradzi wzrastały. Przestali mówić i myśleć o niej “lękowe dziecko”. W tej chwili Marysia porusza się samodzielnie na bliskich odcinkach, ma więcej koleżanek i niezależności.
Antek to chłopiec wysoko wrażliwy i mający Zespół Aspergera. Miał trudności z inicjowaniem rozmowy z rówieśnikami. Trudno było mu przełamać opór przed nawiązaniem kontaktu z kolegą, koleżanką a bardzo tego chciał. Dzięki zajęciom na których mógł dać upust swojej wielkiej wyobraźni - budując fantastyczne projekty z klocków Lego ośmielił się do prezentacji swoich dzieł. Początkowo mówił tak cicho i wolno, że głośniejsze było tykanie zegara i trudno było zrozumieć co mówi. Jednak dzięki wspierającej cierpliwości innych uczestników Antek poczuł się bezpiecznie. Jego opowieści były ciekawe, barwne i wciągające innych. Przy kończącym się cyklu zajęć trzeba było go stopować w mówieniu:), aby inni też zdążyli zaprezentować swoje prace.
*imona bohaterów zostały zmienione
Dziesiątki godzin (a może nawet setki!) spędzanych przez dzieci przy urządzeniach elektronicznych prowadzą często do osłabienia RELACJI TWARZĄ W TWARZ i niewykształcenia prawidłowych umiejętności społecznych.
A przecież to właśnie umiejętności społeczne i umiejętność regulacji emocji prowadzą do sukcesu edukacyjnego oraz są fundamentem zdrowia fizycznego i psychicznego.
TUS to właśnie cykl zajęć wzmacniających umiejętność samoregulacji emocji i podstawowych umiejętności społecznych.
Twoje dziecko/nastolatek spędzi u nas radosny czas, który wzmocni jego poczucie własnej wartości, rozwinie kreatywność i ośmieli po sięganie po to, na czym mu zależy!
A to wszystko dzieje się w twórczych projektach z wykorzystaniem klocków Lego®, zadań kreatywnych, plastycznych i dramowych. Dzieci/nastolatki wychodzą z zajęć z wypiekami na twarzy, pełne energii i przekonane o swojej sprawczości.
Na zajęciach tworzymy „laboratoryjne” warunki, w których dzieci/nastolatki mogą wypróbować, ćwiczyć i doskonalić umiejętności, z których użyciem na co dzień mogą mieć trudności:
np.
📍 mają niską samoocenę i niską wiarę w swoje możliwości - trudno im mówić o swoich mocnych stronach
📍 słyszą o sobie negatywne komunikaty od rówieśników i dorosłych
📍 nie zawsze wiedzą jak się zachować – szczególnie w sytuacjach nowych dla siebie
📍 nie radzą sobie z krytyką swojego pomysłu
📍 przejawiają zachowania lękowe
📍 mają problem z odmówieniem, gdy inni traktują je w niewłaściwy sposób
📍 trudno im opanować swoją gadatliwość
📍 mają wybuchowe reakcje emocjonalne, towarzyszą im skrajne emocje od euforii po histerię
📍 mają ograniczoną liczbę kontaktów z rówieśnikami np. często chorują, nie mają rodzeństwa, spędzają znaczną część czasu przed komputerem, tabletem
📍 mają trudność w czekaniu na swoją kolej
📍 są wycofane z kontaktów z innymi ludźmi tzw. dzieci nieśmiałe
Pracuję metodami niedyrektywnymi - dzieci nie modelują scenek, jak w tradycyjnych treningach umiejętności społecznych, tylko ćwiczą współpracę i komunikację podczas tematycznych projektów tworzonych z klocków, grając w gry i zabawy dramowe.
Praca w grupie jest dostosowana do aktualnych potrzeb jej uczestników. Rozwijamy to, co indywidualnie jest potrzebne każdemu dziecku. Dlatego w procesie rekrutacji robimy szczegółowy wywiad z rodzicem i na podstawie informacji i specjalnego kwestionariusza dobieramy odpowiednie ćwiczenia.
Jako rodzic jesteś pierwszą i najważniejszą osobą wpływającą na rozwój umiejętności społecznych, dlatego otrzymujesz moje wsparcie w tym zakresie.
🔻 zajęcia są w formie warsztatów - 60 minut raz w tygodniu, przez 3 miesiące
🔻 grupy są max. 10 osobowe
🔻 zajęcia odbywają się w przestronnej sali, w ogrodzie lub parku
🔻 uczestnicy mają dostęp do wody w butelkach
🔻 na zakończenie cyklu zajęć jest wspólne wyjście na pizzę, lody - grupa ustala miejsce
🔻 rodzice otrzymują indywidualne zalecenia do dalszej pracy
🔻 rodzice otrzymują bezpłatną konsultację 60 min. (stacjonarnie lub online)
Zajęcia w każdej grupie są prowadzone indywidualnym trybem, zgodnie z wiekiem uczestników, z uwzględnieniem zbadanych potrzeb.
🔻uczestnicy pogłębiają znajomość swoich umiejętności i mocnych stron, dzięki czemu wzrasta ich poczucie własnej wartości
🔻uczestnicy pogłębiają znajomość swoich uczuć i sposoby ich wyrażania, dzięki czemu mają szansę mniej się konfliktować
🔻uczestnicy uczą się rozwiązywania sytuacji problemowych metodą win - win, dzięki czemu radzą sobie lepiej w sytuacjach codziennych i szkolnych
🔻 uczestnicy uczą się konstruktywnej negocjacji, co pozwala zdobyć im większą pewność siebie
🔻uczestnicy uczą się w grupie wspólnie szukać kompromisów i zdobywają w ten sposób wiedzę o swoich granicach
🔻uczestnicy ćwiczą zachowania asertywne, dzięki czemu uczą się stawiać granice i zadbać o siebie
🔻uczestnicy uczą się poprzez działanie osiągać wspólny cel i dzięki temu czują większą sprawczość swojej roli w grupie
🔻uczestnicy rozwijają kreatywność, dzięki czemu mniej często mówią, że im się nudzi :)
🔻uczestnicy zdobywają umiejętność planowania zgodnie ze swoimi preferencjami, dzięki czemu lepiej radzą sobie z zadaniami szkolnymi
🔻uczestnicy poznają alternatywy dla zachowań nieakceptowanych/agresywnych i są w stanie łatwiej sobie przypomnieć w sytuacji konfliktu sposoby jego rozwiązania
🔻uczestnicy poznają podstawowe techniki relaksacyjne, dzięki czemu potrafią zmniejszyć natężenie stresu w codziennych sytuacjach
Dorota Lubas -
jestem certyfikowaną trenerką, od 12 lat właścicielką placówki edukacyjno-terapeutycznej Pracowni i Rozwoju Kreska, dyrektorem poradni psychologiczno-pedagogicznej. Z wykształcenia jestem mgr resocjalizacji - pedagog specjalny, od 25 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą.
Swoje doświadczenie zdobywałam w pracy z młodzieżą w gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, z niedostosowanymi społeczne, prowadząc prywatny gabinet oraz tworząc i realizując projekty w NGO.
Prowadzę treningi kreatywności dla dzieci i młodzieży wykorzystując metodę dramy stosowanej, warsztaty, treningi TUS oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców.
Jestem twórczynią autorskich programów terapeutycznych i edukacyjnych. Jestem autorką "Opowieści terapeutycznych" dla dzieci oraz pierwszego w Polsce kursu online Multisensoryczny Trening Płynności Czytania dla dzieci z dysleksją i ryzyka dysleksji.
Send us a message
"Michał uczęszcza na zajęcia od półtora roku. Jest zachwycony i nie wyobraża sobie wtorku bez TUSu!
My też ;) !
Nie dość że wiele dowiaduje się o sobie (a warto się zaprzyjaźnić z samym sobą i umieć ze sobą dojść do ładu), to zyskuje cenne doświadczenie funkcjonowania w zgranym (tu wielkie dzięki dla Pani Doroty!) zespole oraz akceptację i przyjaciół. Bezcenne dla każdego dziecka - szczególnie dla tych szczególnych."
mama Michała
"Dziękuję, że nauczyła mnie Pani inaczej patrzeć na moją córkę. Teraz myślę najpierw o jej mocnych stronach a potem o trudnościach, które ma."
mama Weroniki
"Córka uczestniczyła w treningu umiejętności sp;ołęcznych. Widzę dużą zmianę na lepsze w jej zachowaniu. Jest bardziej otwarta i odważniejsza w kontaktach z rówieśnikami"
mama Hani
Cena :
1347 zł/os. za cykl 12 zajęć +konsultacja z rodzicami
10% zniżki dla rodzeństwa
10% zniżki przy zapisie dwóch osób (poleć zajęcia innym i zapiszcie się razem)
UWAGA! Jest możliwość płatności ratalnej - %0 rat dla klienta
Send us a message
Ssage
Send us a message
1. Zostaw swój e - mail przez formularz zgłoszenia.
2. Otrzymasz potwierdzenie zapisu wraz z kwestionariuszem dla uczestnika zajęć oraz regulamin zajęć.
3. Po odesłaniu kwestionariusza umawiamy się na bezpłatną 15 minutową konsultację telefoniczną lub w naszej placówce.
4. Regulujesz płatność.
5. Widzimy się na zajęciach.